Widowiskowy drink Tequila Sunrise

Przepis na Tequila Sunrise

🍹 Rekomendowane szkło: Collins

🕑 Czas przygotowania: 3 minuty

🔎 Metoda przygotowania: mieszanie


Składniki

60 ml srebrnej tequili

120 ml soku pomarańczowego

10 ml syropu grenadyna

Lód w kostkach

Instrukcje

1. Wypełnij szkło lodem,

2. Nalej tequile i sok pomarańczowy, a następnie wymieszaj,

3. Powoli i nisko nalej grenadyny aby utworzyć efekt „wschodzącego słońca”,

4. Ozdób plastrem pomarańczy i pamiętaj żeby wymieszać drinka przed pierwszym łykiem.


Skąd pochodzi koktajl Tequila Sunrise?

Oryginalny drink zawierał tequilę, creme de cassis, sok z limonki i wodę sodową, a serwowany był w Arizona Biltmore Hotel, gdzie został stworzony przez Gene’a Sulita w latach 30. lub 40. XX wieku.

Współczesny “wschód słońca”

Bardziej popularna, współczesna wersja koktajlu zawiera tequilę, sok pomarańczowy i grenadynę, a została stworzona przez Bobby’ego Lozoffa i Billy’ego Rice’a na początku lat 70 XX wieku. Pracowali jako młodzi barmani w Trident w Sausalito w Kalifornii na północ od San Francisco. 

Koktajl w trasie koncertowej

W 1972 roku, na prywatnym przyjęciu w Trident zorganizowanym przez Billa Grahama, rozpoczynającą trasę koncertową Rolling Stonesów w Ameryce w 1972 roku, Mick Jagger wypił koktajl. Tequila Sunrise przypadła do gustu wokaliście oraz innym członkom zespołu. Później zamawiali je w całej Ameryce, nawet nazywali samą trasę koncertową „Cocaine and Tequila Sunrise Tour„.

Przepis na Tequila Sunrise na butelkach

W tym czasie Trident był największym punktem sprzedaży tequili w Stanach Zjednoczonych, a w 1973 roku marka Jose Cuervo podchwyciła nowy drink jako okazję marketingową i umieściła przepis na nowy drink z tyłu swoich butelek tequili. 

W radiu i na wielkim ekranie

W tym samym, 1973 roku, gdy drink zyskiwał na popularności, Eagles nagrali piosenkę Tequila Sunrise na swój album Desperado. W 1988 roku ukazał się udany film zatytułowany Tequila Sunrise, reżyserii Roberta Towne’a w którym wystąpili Michelle Pfeiffer, Mel Gibson i Kurt Russell.

Zobacz również: