Drink Sex on the Beach na plaży

Przepis na Sex on the Beach

🍹 Rekomendowane szkło: Collins

🕑 Czas przygotowania: 5 minut

🔎 Metoda przygotowania: wstrząsanie


Składniki

40 ml wódki

20 ml likieru brzoskwiniowego

30 ml soku pomarańczowego

30 ml soku z ananasa

30 ml soku z żurawiny

15 ml grenadyny

Lód w kostkach

Instrukcje

1. Do shakera wypełnionego lodem wlej sok z żurawiny, wódkę i grenadynę

2. Wstrząsaj przez 15 sekund i przelej do szklanki wypełnionej lodem,

3. Do shakera wypełnionego lodem nalej likier brzoskwiniowy, sok z pomarańczy i sok z ananasa,

4. Wstrząsaj przez 15 sekund, a następnie powoli przelej do szklanki. Możesz użyć łyżki – umieść ją blisko czerwonej warstwy, która jest w szklance i nalewaj powoli tak aby uformować pomarańczową i czerwoną warstwę,

5. Udekoruj plastrem z pomarańczy i pamiętaj, żeby wymieszać całość przed rozpoczęciem picia drinka 😎

Notatka: Jeśli chcesz to możesz odwrócić warstwy, tak aby czerwona była w górnej części szklanki.


Historia koktajlu Sex on the Beach

Jak większość klasycznych koktajli, przychodzą one z wieloma historiami. Niektórzy przypisują ten drink, a także jego nazwę, barmanowi z Confetti’s Bar na Florydzie.

Uważa się, że przepis na tego drinka jest dziełem Teda Pizio, barmana, który wymyślił ten koktajl w celu promowania sznapsa brzoskwiniowego w 1987 roku – prawdopodobnie poprzez połączenie Fuzzy Navel i Cape Codder. Mówi się, że nazwa jest hołdem złożonym wiosennej przerwie (spring break), dlatego w nazwie umieścił słowa „seks” i „plaża”. 

Chociaż jest to najpopularniejsza wersja, są tacy, którzy twierdzą, że nie może być prawdziwa, ponieważ oryginalny przepis na Sex On The Beach miał zostać po raz pierwszy opisany w książce zatytułowanej American Bartenders School Guide To Drinks opublikowanej w 1981 roku.

Koktajl stał się bardzo popularny w Stanach Zjednoczonych i szybko zdobył międzynarodową sławę jako drink, który kojarzy się z wakacjami i relaksem na plaży. Jego kolorowy wygląd i słodka mieszanka smaków przyciągały zarówno turystów, jak i miłośników koktajli na całym świecie.

Dziś Sex on the Beach jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych drinków na świecie i jest serwowany w barach i restauracjach na całym globie. Istnieją także liczne warianty tego koktajlu, które wprowadzają różne dodatki i modyfikacje do jego tradycyjnego przepisu. Niezależnie od tego, gdzie i jak jest serwowany, nadal pozostaje symbolem letniej przyjemności.

Zobacz również: