Egzotyczny drink Jungle Bird

Przepis na Jungle Bird

🍹 Rekomendowane szkło: Old fashioned

🕑 Czas przygotowania: 4 minuty

🔎 Metoda przygotowania: wstrząsanie


Składniki

60 ml ciemnego rumu

30 ml bittersu Campari

60 ml soku ananasowego

20 ml soku z limonki

20 ml syropu cukrowego

Lód kruszony

Lód w kostkach

Instrukcje

1. Wypełnij shaker lodem w kostkach,

2. Wlej wszystkie składniki,

3. Wstrząsaj energicznie przez 15 sekund,

4. Przecedź do niskiej szklanki typu old fashioned wypełnionej kruszonym lodem,

5. Uzupełnij kruszonym lodem, tak aby utworzyć „górkę” z lodu i udekoruj plastrem z ananasa.


Krótko o koktajlu Jungle Bird

Historia drinka Jungle Bird sięga lat 70. XX wieku i związana jest z Kuala Lumpur, stolicą Malezji. Drink ten jest uważany za klasyczną pozycję w świecie koktajli.

Pierwszy Jungle Bird został zaserwowany podczas otwarcia baru „Aviary Bar” w hotelu Kuala Lumpur Hilton. “Aviary” po angielsku oznacza “ptaszarnię”, więc nazwa koktajlu  jest adekwatna do miejsca pochodzenia 🦜. Twórcą drinka był manager odpowiedzialny za napoje w “ptaszarni” – Jefferey Ong Swee Teik. 

Koktajl swój książkowy debiut miał w 1989 roku w „The New American Bartender’s Guide” autorstwa Johna J. Poistera. Później został skatalogowany w książce Jeffa „Beachbum” Berry’ego „Intoxica”, wydanej po raz pierwszy w 2002 roku.

Jungle Bird stał się symbolem lokalnej kultury koktajlowej i jednym z nielicznych koktajli, których pochodzenie wiąże się z konkretnym miejscem. Drink zyskał ogromną popularność zarówno w Malezji, jak i poza jej granicami.

W ostatnich latach drink przeżył swoje kolejne momenty chwały w miarę wzrostu zainteresowania klasycznymi koktajlami. Wiele barów na całym świecie powróciło do oryginalnej receptury i zaczęło serwować Jungle Bird jako jeden z kluczowych punktów swojego menu koktajlowego. To dowód na trwałą popularność i unikalny smak tego kultowego drinka.

Zobacz również: